Lokalita


Ulice Belgická  se nachází v klidné části Prahy 2 Vinohrady. Oblast Vinohrady je prostorem, v němž se snoubí různorodé evropské tradice, vzájemně se ovlivňují a vytvářejí jedinečnou dynamickou atmosférou. Je zde také nepřeberné množství nákupních příležitostí, stejně jako možnosti kulturního vyžití v této oblasti se skvělou dopravní obslužností činí z rezidencí v Belgické ideální místo pro všechny, kteří hledají stylové bydlení v centru Prahy.

Okolí a volný čas


Oblast kolem Belgické ulice se vyznačuje ve všech ohledech vynikajícím servisem. Nachází se zde novorenesanční Vinohradský Pavilon, který je vhodný jak na běžné nákupy, tak i pro posezení nad kávou v místní kavárně. Naleznete zde bohaté množství kvalitních kaváren, restaurací, stylových obchodů či klubů.

Doprava


Rezidence v Belgické se nacházejí několik desítek metrů od zástavky náměstí Míru. Zde je vynikající spojení na metro A, tramvajová zastávka náměstí Míru (linky č. 4, 10, 16, 22), Bruselská (linky č. 6,11) a autobusová zastávka (linky č. 135). Všechny tři dopravní prostředky umožňují pohodlné cestování po centru Prahy. V blízkosti se též nachází dopravní uzel I.P.Pavlova, Legerova a Sokolská ulice, které navazují na všechny hlavní automobilové tepny.

Občanská vybavenost


Občanská vybavenost této oblasti je na vysoké úrovni. Nachází se zde úřad městské části Prahy 2, pošta, lékárna, školy či pobočka Městské knihovny. Na náměstí Míru můžete obdivovat neogotický kostelu sv. Ludmily nebo tradiční trhy, které se konají během roku. Vinohradské divadlo a Národní dům na Vinohradech svým návštěvníkům nabízejí bohatý kulturní, vzdělávací i sportovní program. Nedaleko Belgické ulice se nacházejí Riegrovy sady a Havlíčkovy sady (Grébovka), oba parky poskytují návštěvníkům sportovní i relaxační podmínky pro trávení volného času. Celou škálu občanské vybavenosti pak doplní střední a základní školy a školky pro všechny věkové kategorie.

ZUŠ Ilji Hurníka
Jsme čtyřoborová škola, to znamená, že máme hudební obor, výtvarný, taneční a literárně dramatický. V hudebním oboru máme cca 600 žáků, výtvarný obor má pak 102 žáků, v tanečním je cca 60 a v literárně-dramatickém asi 40 žáků.
OA Vinohradská a SEŠ se sportovním zaměřením
Studium je vhodné pro žáky se zájmem o ekonomii, sport a jazyky. Škola vytváří podmínky pro studium jak žákům provozujícím sport na výkonnostní a vrcholové úrovni, tak studentům, kteří sport provozují jen rekreačně. Škola připravuje studenty pro obchodně podnikatelské a manažerské činnosti, včetně orientace na zahraniční spolupráci. Důraz je proto kladen na ekonomické předměty a výuku cizích jazyků.
ZŠ Jana Masaryka
Základní škola Praha 2, Jana Masaryka 21 má 9 ročníků, člení se na I. a II. stupeň. Jako hlavní cizí jazyk vyučujeme anglický jazyk, dále pak jazyk německý. Organizujeme poznávací a výukové zájezdy do zahraničí.
Gymnázium Sázavská
Gymnázium Sázavská je čtyřleté a osmileté soukromé gymnázium se všeobecným zaměřením na pražských Vinohradech se statutem fakultní školy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Školní vzdělávací program „Stoupáme výš, vidíme dál!“ klade důraz na rozvíjení poznatků, kompetencí a dovedností, výuku cizích jazyků, projektovou výuku a počítačovou gramotnost.
Havlíčkovy Sady
Havlíčkovy sady neboli Gröbovkači Grébovka, je park anglického typu v Praze 2 na Vinohradech, nedaleko Vršovica Nuslí. Na severu je ohraničen ulicemi U Havlíčkových sadů a Rybalkovou a na jihu potokem Botič. Park byl vybudován v letech 1871–1888 v okolí vily, kterou si nechal postavit pražský průmyslník Moritz Gröbe, společník firmy Lanna a Šebek.
VFN Karlovo náměstí
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze poskytuje základní, specializovanou, ošetřovatelskou, ambulantní a diagnostickou péči dětem i dospělým ve všech základních oborech. Zajišťuje také komplexní lékárenskou péči, včetně technologicky náročných příprav cytostatik nebo sterilních léčivých přípravků.